Droga lecz naprawdę dobra i cicha oraz zapewniająca wspaniałe chłodzenie obudowa Thermaltake. Polecam bardziej wymagającym.

Przedstawiam tu sposób wyciszenia komputera przy jednoczesnej poprawie jego chłodzenia.
Użyte metody wyciszenia są przede wszystkim tanie bo nie sztuką jest wydać górę pieniędzy na ultra ciche wentylatory, coolery i zasilacze, ale sztuką jest wyciszyć komputer możliwie minimalnym nakładem finansowym.

Zapytacie po co wyciszać komputer?
Po to, by komfort pracy z komputerem był większy, zwłaszcza nocą szum kilku obracających się wentylatorów potrafi skutecznie dać się we znaki.

Metod na wyciszenie komputera jest kilka:

Obudowa Oklejenie obudowy od środka materiałami wytłumiającymi; kupno i montaż  wydajnych i ultra cichych wentylatorów; spowolnienie standardowych zasilanych napięciem 12V wentylatorów oraz dodaniem dodatkowych, również spowolnionych (dwa wentylatory zasilane napięciem 6V są cichsze i bardziej wydajne od jednego zasilanego 12V).

Wymiana obudowy na droższą, ale o lepszych parametrach (doradzimy Ci jaką obudowę do twojego sprzętu najlepiej zakupić, lub ją dla ciebie sprowadzimy i wymienimy)

Zasilacz Wymiana standardowego wentylatora na wydajniejszy i ultra cichy wentylator oraz spowolnienie jego obrotów; dodanie drugiego wentylatora oraz spowolnienie obydwu.
Procesor Wymiana coolera na wydajniejszy i spowolnienie jego wentylatora; wymiana samego wentylatora coolera na bardziej wydajny i spowolnienie.
Wentylatory Najlepszym sposobem wyciszenia wentylatorów oprócz ich wymiany na droższe i wolnoobrotowe jest zastosowanie regulacji ich obrotów w zależności od temperatury. Sprawia to, że wentylator zawsze pracuje z  minimalną prędkością zapewniającą jednak odpowiednie chłodzenie.
Karta graficzna Wymiana radiatorów na większe i bardziej wydajne; zmiana chłodzenia na pasywne (sam radiator) jeżeli karta na to pozwala; wymiana wentylatora na bardziej wydajny i spowolnienie.